O stáji

Rodinná stáj SEN je nově zrekonstruovaná stáj uprostřed malebné obce Senetářov. Naše obec se nachází v těsné blízkosti  Jedovnic a dále je dobře dostupná z Brna, Prostějova, Blanska či Vyškova.

Mimo nových boxů pro koně, nabízíme prostorné pastviny pro ustájené koně a venkovní pískovou jízdárnu.

V roce 2017 jsme vybudovali komplex nových pěti boxů, z travnaté jízdárny a kruhovky jsme udělali kruhovku a jízdárnu pískovou. 

V roce 2018 jsme zrealizovali osvětlení jízdárny a kruhovky zvláště pro možnost práce v zimním období. Dále došlo k instalaci vyhřívaných napáječek v boxech a vyhřívaných van v zimních výbězích. Taktéž jsme pořídili tři nádoby, kam svádíme dešťovou vodu ze střech a používáme ji např. na sprchování koní či zavlažování výběhů.

Velkou pomocí bylo pořízení malého traktůrku, díky kterému pravidelně udržujeme povrch jízdárny a zimních výběhů.

V roce 2019 došlo k opravě střechy jedné z našich stájí a vybudování gabionové zdi. Dále byl zbudován nový box. 

V roce 2020 došlo ke zpevnění zimních výběhů a veškerých manipulačních ploch kolem stájí, dále došlo k opravě štítové zdi jedné z našich stájí.

V plánu je vybudování tří příštřešků v případě nepřízně počasí.

Okolí stájí nabízí nepřeberné množství terénů a krásnou přírodu Moravského krasu.

V teplých letních měsících se můžete se svým miláčkem vydat k rybníku Budkovan vzdálený 20 min nebo k rybníku Olšovec vzdálený 25 min, protože plavení koní je jeden z nezapomenutelných zážítků, který si jistě zamilujete :-). 

Další oblíbeným místem je udolí Rakoveckého potoka nebo lom v Rudici.  

V současné době poskytujeme především ustájení koní, trénink jezdců na vlastních koních a možnost návštěvy stáje pro veřejnost.

Nejsme pouze místem pro rekreační jezdce, nýbrž také pro veřejnost, která ocení především prostředí a přítomnost zvířat obecně.


Naši partneři

Na vzniku rodinné stáje SEN se podíleli a nadále podílí naši milí přátelé.
​Jsou to:

​​

advokátní kancelář Mgr. Pondikasová​​Realitní kancelář Rubko